Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-10-01 13:05

    Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych wydał reprint mapy szlaków turystycznych w Górach Sowich, wydanej w 1919 roku przez Wydawnictwo Otto Hellmanna w Dzierżoniowie (Reichenbach in Schlesien). Mapa jest w skali 1:50 000, a jej autorem był Hermann Henkel. Mapę można bezpłatnie otrzymać w wałbrzyskim oddziale DZPK, również pocztą, ale w tym wypadku trzeba przesłać na adres oddziału zaadresowaną do siebie kopertę ze znaczkiem

  • 2024-05-19 23:27

    Książka zawiera opisy 112 gatunków roślin chronionych przedstawionych na 230 fotografiach. Opisy dotyczą biologii, ekologii, zagrożeń i ochrony poszczególnych gatunków oraz niepublikowanych w książkach tego typu informacji m. in. z wyjaśnieniem źródła pochodzenia nazw polskich i łacińskich, najnowszych badań z zakresu zapylania kwiatów, medycyny, ochrony środowiska, ziołolecznictwa, magii, zabobonów, architektury, symboliki itp.

  • 2024-05-17 08:15

    Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj

  • 2024-05-17 08:10

    28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...

  • 2024-04-17 11:23

    Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 364Wszystkich: 14175417

Nowe atrakcje w Hydropolis!

2016-04-18 08:45

     Dlaczego zatonął okręt SS Yongala? W jaki sposób działa sonar? Czym różni się stratocumulus od cirrocumulusa? Wrocławskie Hydropolis odpowiada na kolejne pytania związane z wodą! W centrum wiedzy pojawiły się nowe multimedialne i interaktywne eksponaty. Zmieniają się też godziny otwarcia.

Jedno kliknięcie od wraku

     Według ostrożnych szacunków na dnie mórz i oceanów spoczywa milion wraków. Interaktywny katalog w Hydropolis przybliża te najbardziej znane. Na odkrycie czeka m.in. pechowy Titanic, który natrafił w dziewiczym rejsie na górę lodową, spoczywający na dnie Pearl Harbour USS Arizona albo zatopiony przez cyklon u wybrzeży Australii SS Yongala. – W sumie nasza nowa atrakcja przedstawia historię dziewięciu statków i okrętów, które zatonęły w spektakularnych okolicznościach – opisuje Piotr Puzanowski, menedżer Hydropolis. – Informacje o nich wyświetlane są na interaktywnej mapie. Jednym kliknięciem przenosimy się na miejsce spoczynku wybranej jednostki i możemy zajrzeć do jej wnętrza dzięki nakręconym pod wodą filmom.

Przeszukując głębiny

     W strefie poświęconej głębinom pojawiła się również nowa atrakcja dla młodszych i nieco starszych fanów multimedialnej rozrywki. - Przygotowaliśmy mini-grę „Sonar”, w której można wcielić się w rolę odkrywcy tajemnic, jakie kryją głębiny. Na interaktywnym ekranie dotykiem dłoni obsługuje się sonar, który wysyła sygnał do dna – mówi Puzanowski. - Sygnał odbija się i odsłania dany obszar. Jeśli zostanie w ten sposób znaleziony wrak, odkrywa się całe miejsce, w którym zatonął. Dostępne są również dodatkowe materiały zdjęciowe oraz makieta wraku w trójwymiarze – dodaje menedżer centrum. Głodni wiedzy technicznej dostaną też większy zasób informacji w Hydropedii. Multimedialna encyklopedia stworzona na potrzeby Hydropolis wzbogaciła się o trzy nowe artykuły opisujące działanie i wykorzystanie sonaru.

Multimedialna lekcja przyrody

     Na tym nie kończą się nowości w Hydropolis! W strefie Stany Wody od teraz można m.in. dowiedzieć się, czym różni się stratocumulus od cirrocumulusa. – Nasz nowy multimedialny atlas w efektowny sposób przedstawia rodzaje chmur.  Zwiedzający dowiedzą się na przykład, które z nich są deszczowe, na jakim poziomie występują i jak są zbudowane – wyjaśnia rzecznik prasowy Rafał Zagrobelny. - Atlas wszystkie chmury pokazuje także na filmach i fotografiach, aby jeszcze lepiej przybliżyć ich specyfikę. W tej samej strefie pojawiła się interaktywna plansza wyjaśniająca funkcjonowanie obiegu wody w przyrodzie. Zjawisko zostało przejrzyście wyjaśnione m.in. dzięki animacjom, które uruchamiają się po kliknięciu interesującego nas elementu obiegu.

     - Nowe instalacje są efektowne i dostarczają rozrywki, ale przede wszystkim rozszerzają ofertę edukacyjną naszego centrum. Dzięki nim w Hydropolis można przeprowadzać lekcje z zakresu przyrody i historii na jeszcze wyższym poziomie – podsumowuje Piotr Puzanowski. - Rozwijamy się i udoskonalamy wystawę, w tej chwili trwają prace nad kolejnymi eksponatami – zapowiada.

Nowe godziny otwarcia

     W odpowiedzi na oczekiwania klientów zmieniają się godziny otwarcia Hydropolis. Od 18 kwietnia centrum będzie otwarte od godziny 9:00 do 18:00, przy czym ostatnie wejście będzie możliwe o godzinie 16.30. W weekendy Hydropolis będzie działać od godz. 10:00 do godz. 20:00 (ostatnie wejście o godz. 18.30). - Dzięki temu odwiedzi nas więcej wycieczek szkolnych – kończy Puzanowski.

Rafał Zagrobelny
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook