Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-10-01 13:05

    Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych wydał reprint mapy szlaków turystycznych w Górach Sowich, wydanej w 1919 roku przez Wydawnictwo Otto Hellmanna w Dzierżoniowie (Reichenbach in Schlesien). Mapa jest w skali 1:50 000, a jej autorem był Hermann Henkel. Mapę można bezpłatnie otrzymać w wałbrzyskim oddziale DZPK, również pocztą, ale w tym wypadku trzeba przesłać na adres oddziału zaadresowaną do siebie kopertę ze znaczkiem

  • 2024-05-19 23:27

    Książka zawiera opisy 112 gatunków roślin chronionych przedstawionych na 230 fotografiach. Opisy dotyczą biologii, ekologii, zagrożeń i ochrony poszczególnych gatunków oraz niepublikowanych w książkach tego typu informacji m. in. z wyjaśnieniem źródła pochodzenia nazw polskich i łacińskich, najnowszych badań z zakresu zapylania kwiatów, medycyny, ochrony środowiska, ziołolecznictwa, magii, zabobonów, architektury, symboliki itp.

  • 2024-05-17 08:15

    Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj

  • 2024-05-17 08:10

    28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...

  • 2024-04-17 11:23

    Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 365Wszystkich: 14175418

Wyjątkowe ferie w Hydropolis

2017-02-10 20:12

     Jak zamrozić wodę w balonie? Czym jest suchy lód i w jaki sposób za pomocą zwykłej nitki wyciągnąć z pojemnika kostki lodu? Już za kilka dni na terenie Dolnego Śląska startują ferie zimowe. Osoby, które odwiedzą wrocławskie centrum wiedzy o wodzie podczas zbliżających się ferii, na pewno nie będą się nudzić! Każdego dnia co godzinę animatorzy będą przeprowadzać pokazy doświadczeń. Ponadto, czas najmłodszym umili obecność dobrze znanych hydropolisowych maskotek – uroczej Ośmiornicy i charyzmatycznego Rekina, które od wejścia częstować będą słodkościami.

Nowe eksperymenty w Hydropolis

     Specjalnie z okazji ferii centrum przygotowało nowe efektowne eksperymenty i doświadczenia, które prezentowane będą codziennie co godzinę. Zwiedzający dowiedzą się m.in. w jaki sposób zamrozić wodę wewnątrz balona oraz dlaczego sypanie pokrytego lodem chodnika solą kuchenną to kiepski pomysł. - Udowodnimy także, że przy pomocy zwykłej nitki możemy wyciągnąć z pojemnika z wodą kostkę lodu – zachęcają organizatorzy.

Suchy lód i zamarzające kwiaty

     Inny eksperyment związany będzie z suchym lodem - suchy lód to dwutlenek węgla, mogący występować w stałym stanie skupienia, o temperaturze zbliżonej do -80 stopni Celsjusza. Gdy w pojemniku z alkoholem i suchym lodem zanurzymy kwiaty, te po kilku sekundach zamarzną. - Udowadniamy, że wszystko, co żyje, składa się z wody – także kwiaty. Ta z kolei zamarza w odpowiednio niskiej temperaturze. Alkohol, mimo ujemnej temperatury, pozostaje oczywiście płynny – tłumaczą animatorzy Hydropolis.

Specjalna oferta dla grup zorganizowanych

     Centrum przygotowało także ciekawą propozycję dla grup. – Nauka to także zabawa, dlatego proponujemy zwiedzanie wystawy z przewodnikiem, połączone z zajęciami w laboratoriach – zachęca Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis. - Najlepiej uczymy się przez doświadczenia. Przekonamy uczestników zajęć, że tak trudne dziedziny jak chemia i fizyka, mogą być niezwykle ciekawie wykorzystane w życiu codziennym przez każdego z nas – zapewniają przewodnicy Hydropolis.

Propozycja nie tylko dla uczniów

     Ferie potrwają w naszym województwie od 13 do 26 lutego. Hydropolis swoją ciekawą ofertę kieruje nie tylko do uczniów, którzy spędzają ten okres we Wrocławiu. Atrakcje dostępne są także dla każdego indywidualnego gościa, który odwiedzi w tym czasie centrum wiedzy o wodzie. – Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy z „substancją życia” w tle – mówi Rafał Zagrobelny.

Chcesz odwiedzić Hydropolis? Kup bilet przez internet

     Ponieważ przepustowość obiektu jest ograniczona, organizatorzy zalecają w pierwszej kolejności sprawdzenie dostępności biletów w internecie. - Rekomendujemy zakup biletów przez stronę internetową www.bilety.hydropolis.pl. Tam na bieżąco widać, ile wolnych miejsc pozostało w puli na konkretne godziny – tłumaczy Rafał Zagrobelny. Organizatorzy wejść grupowych są natomiast proszeni do kontaktu telefonicznego pod numerem 71 34 09 515 lub mailowego: rezerwacje@hydropolis.pl.

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook